You are not logged in.

... ... ... ...

Dear visitor, welcome to Gladiatus Ba. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, May 23rd 2017, 9:23am

Jos veca smisao igre...

Razmisljao sam da li uopste da ovo napisem, ali prosto ne mogu a da ne kazem svoja razmisljanja... ipak sam odlucio!
Imam toliko pitanja vezano za ovu igru ali cu se ipak usresrediti na par njih.
Da li je moguce da ste sve nase predloge vezane za pobosljsanje ove igre olako odbacili, neprosledili ili nesto trece?
Da li vidite koliko je gladijatus kao jedna od najzanimljivijih online igara postao dosadan?
Da li vidite koliko se ljudi osipa samo zbog toga sto ste igru ucinili takvu da nikome vise nije do nje?
Marketing je nesto sto je najbitnije u danasnjem svetu. Sta ste ucinili povodom reklamiranja i da li imate nameru da nesto ucinite?
Pokusali ste sa promenama koje nisu urodile plodom i onda, i pored nasih sugestija, vi ste nastavili sa promenama koje su samo i iskljucivo za vas "dobre". Ja bih jako voleo da uporedi aktivnost i broj igraca od pre pet godina i danas. Jako ste "losih" odluka doneli. Broj igraca koji su otisli je jako veliki i tek ce biti. A to su igraci koji su kupovali rubine i odrzavali ovu igru. Umesto da je vratite na nivo kada smo svi sa uzivanjem igrali, napadali, skupljali, vi ste je doveli na nivo da je svakom od nas starijih igraca postalo, malo je reci, dosadno da kliknemo par klikova i idemo dalje...
Ovo je moje razmisljanje, nemojte uzimati za zlo i k` srcu. Poslednjim atomima snage vam govorim da bar jednom poslusate igrace (oni koji su ostali) i vratite makar 30% one igre koju smo nekada svi voleli, budili se u pola noci, razmisljali o njoj i kada nismo na istoj. Dobronamerno vam ovo govorim...
Puno pozdrava

shagohod

ExterminatoR

Occupation: student

• Send private message

2

Tuesday, May 23rd 2017, 10:59am

Ja se licno ne bih slozio s tim stavom. Ja sam misljenja da je igra tek sad postala pravo interesantna. Ukinuta su bespotrebna pravila, podzemlje je odlicno, kostimi fenomenalni, kovanje vrh. Takodje ovo sto su napravili sa karizmom i inteligencijom je odlicna ideja, vise karizma nije presudni skill. Konstitucija je takodje dobila na znacaju prilikom borbi u podzemlju, ostaje jos snaga koja po meni i nema bas tolikoi znacaj trenutno. Jedine stvari koje meni smetaju trenutno u igri je brutalna kolicina rubina koja mora da se koristi ukoliko zelis da budes jedan od top igraca, i dosadne i sad vec prelagane tamnice na visokim levelima. Slazem se s tim da fali marketinga kako bi se privukli novi igraci.

TheBalkanPotato

All warfare is based on deception

Occupation: Student

• Send private message

3

Wednesday, May 24th 2017, 2:38am

Hajdemo po redu:

1. Promjene u igri:
Kovanje, taljenje, održavanje, resursi, svitci, itd. po meni veliki, veliki napredak za samu igru jer joj daje više „dubine“ da tako kažem, puno više opcija i mogućnosti. Treba malo istraživati i eksperimentirati kako bi se igra razumjela i pravilo igrala. Nije više samo po ekspediciji i trening, sada je igra dorađena i dosta svježa. Podzemlje je odlično za velike levele te im pruža dobar izazov.

2. GF i marketing:
Morate shvatiti da je Gladiatus stara browser igra te da ona nije glavna igra GF-u i iz tog razloga nema reklama za nju po drugim stranicama. Glavna igra GF-u je Dropzone. To je zato što GF kao i svaka druga kompanija mora gledati u budućnost i usredotočiti se na ono sto će im donijeti veliki uspjeh i zaradu, a ne potrošiti sve svoje resurse na staru igru gdje je aktivnost dosta loša. To je realnost i po meni potpuno opravdano od strane GF-a.

3. Prijedlozi i žalbe vezane za igru:
Ništa nije olako odbijeno i ne proslijeđeno, naš ba tim na forumu svaki prijedlog koji dobije dobru podršku proslijedi dalje GF-u, a hoće li oni to staviti u igru je druga stvar jer se to nekima čini kao jednostavna stvar ipak nije jer se to mora pregledati, poboljšati, prilagoditi i na kraju isprogramirati, a to sve zahtjeva novac sto danas nitko nema na bacanje.
Ako mislite da GF ne sluša evo vam primjer. Kada je kovanje, taljenje, održavanje, resursi, itd. došlo u igru bilo je puno promjena prilagođavanja i rasprava na forumu, ne toliko ovdje no na US i COM forumu svakako što ste mogli primijetiti ako ste tamo aktivni, u početku su svi gubili izdržljivost na opremi uključujući glavnog lika i plaćenike, ali pošto je to zahtijevalo jako puno vremena i bilo jako iritirajuće jer se svaki komad opreme mora jedan po jedan maknuti igrači su se žalili na forumima i GF je to uvidio i uveo da plaćenici ne gube izdržljivost. To je samo jedan od primjera koje igrači jednostavno ne shvate.
Hrpa eventa, popusta, micro eventa,…

4. Aktivnost i odlazak igrača:
Ima tri glavna razloga zašto je aktivnost na Gladiatusu opala, a to su: realno igra je jako stara i ljudi su počeli gubiti interes i krenuli dalje što je normalno, ne mogu svi voljeti ovu igru kao neki ovako dugi niz godina, velika potreba za rubinima no morate shvatiti da GF nekako mora zaraditi kako bi plaćali programere i dizajnere da ova igra nastavi disati i dobije nove stvari, i na kraju promjene u samoj igri, a razlog zašto je taj što je igra sada puno teža te zahtjeva razmišljanje i planiranje kako bi bili uspješan igrač sto mnogima ne paše i naravno najlakše je ponašati se kao dijete i kriviti GF.

Evo mislim da sam pokrio gotovo sve, ako sam nešto zaboravio bit će dodano naknadno :)
HATED BY MANY
LOVED BY FEW
RESPECTED BY ALL!

Before all else, be armed.
-Niccolo Machiavelli

https://s6-ba.gladiatus.gameforge.com/game/index.php?mod=player&p=266301

:stick:

Gladiatus guides!

Balti

Intermediate

• Send private message

4

Wednesday, May 24th 2017, 11:39am

Svašta si napisao, a ništa nisi rekao.

Spominješ da ti je opravdano što ne žele ulagati u staru i orunjalu igru pa onda u zadnjem odlomku napišeš, citiram:" velika potreba za rubinima no morate shvatiti da GF nekako mora zaraditi
kako bi plaćali programere i dizajnere da ova igra nastavi disati i
dobije nove stvari "

Također, dio koji si napisao da ovo više nije igra da budes dobar bez razmišljanja već ti treba znanje i volja isto pada u vodu kada su dopustili maximalno sve. Pogledaj već imas 20-30 accounta do 20 lvl sa preko 150 vjestine i spretnosti, gdje je tu znanje? Ne kažem da ti igrači možda nemaju znanje, sigurno imaju, čak neki koje i ja poznajem i siguran sam da su proveli godine igrajuči se sa nama.

Oko ovih prijedloga se slažem, ne može se što svatko zamisli biti odobreno i provedeno.
Balti s2

TheBalkanPotato

• Send private message

5

Wednesday, May 24th 2017, 1:12pm

Ne vidim da sam negdje spomenuo da GF ne želi ulagati u Gladiatus.

Maknuli su silna pravila, da znam. Meni se osobno to ne sviđa, ali mogu vidjeti zašto su to napravili. Da igra zahtjeva razmišljanje da bi se uspješno igrala.
Znam da ima igrača koji iskorištavaju uklonjena pravila i treniraju se na malim levelima no po meni to nije ni važno jer se igra sada svodi na to da igrači napreduju na sto veći level, podzemlje, crvena oprema, a ako je nekome zanimljivo na 20 levelu udarati igrače okolo i ne napredovati neka onda to radi jer vjerujem da će mu brzo dosaditi. Na većim levelima 20M na treniranje nije gotov ništa, a ako je nekome u interesu da mu prijatelj pošalje 10M na mali level da se istrenira, s vremenom mu to neće napraviti veliku razliku. Meni to osobno ne bi bilo zanimljivo da mi netko daje sve na gotovo, a smisao igre je napadati i napredovati pa ako ti netko pošalje zlato uništi ti zabavu i smisao igre.
HATED BY MANY
LOVED BY FEW
RESPECTED BY ALL!

-Niccolo Machiavelli

Gladiatus guides!

6

Wednesday, May 24th 2017, 3:20pm

Da se ja uključim u raspravu,morate znati sigurno da GF ulaže u novije igre i igranije,što Gladiatus sigurno nespada u takvu vrstu.
No GF se trudi da svojim inovacijama zadržava stare igrace,buducnost bi bila svih domena da se spoji u jednu,ne samo ove igre nego i puno ostalih GF igara,jer ovdje nije jedini problem,a mislim da ce sigurno u skoroj buducnosti poraditi na tome,lp.
Uživajte u igranju.

Toledo

I'm going to make him an offer he can't refuse

• Send private message

7

Thursday, May 25th 2017, 7:31pm

Odakle informacija da se predlozi odbacuju ?
Nesto sto je predlozeno i prosledjeno, ne znaci da ce biti usvojeno.

I kome su upucena dalja pitanja, od koga se tacno odgovor ocekuje ? U istima se mnogo generalizuje.
Stvari poput marketinga, kome se svidjaju promene a kome ne i sl. ne bih ni da komentarisem. Na neke stvari ne mozemo da uticemo.
Slozio bih se sa TheBalkanPotato u vecini stvari sto je napisao.

Sta bi ti tacno "vratio" u igru ? Sta joj je to pa oduzeto, osim ljudi ?
Neki,navodno,napuste igru jer ima previse pravila(na primer). Pravila se ukinu, onda opet bude onih kojima se ni to ne dopada.
Generalno, sta god da se uradi na bilo kojoj igri, uvek ce biti onih kojima se svidja i ne svidja. A ko voli da je igra - igrace bez obzira.
Morate da shvatite da se vremena menjaju, sada su aktuelne neke druge igre, neki drug tip uopste, a ne browser. Sa druge strane su tu oni kojima vise odgovara ovakav tip igranja. Sve je stvar ukusa, a najlakse je uvek kriviti "tamo nekog" za sve sto nije po ukusu i volji pojedinca.

8

Friday, May 26th 2017, 12:52am

Odakle informacija da se predlozi odbacuju ?

Nesto sto je predlozeno i prosledjeno, ne znaci da ce biti usvojeno.

I kome su upucena dalja pitanja, od koga se tacno odgovor ocekuje ? U istima se mnogo generalizuje.

Stvari poput marketinga, kome se svidjaju promene a kome ne i sl. ne bih ni da komentarisem. Na neke stvari ne mozemo da uticemo.

Slozio bih se sa TheBalkanPotato u vecini stvari sto je napisao.

Sta bi ti tacno "vratio" u igru ? Sta joj je to pa oduzeto, osim ljudi ?

Neki,navodno,napuste igru jer ima previse pravila(na primer). Pravila se ukinu, onda opet bude onih kojima se ni to ne dopada.

Generalno, sta god da se uradi na bilo kojoj igri, uvek ce biti onih kojima se svidja i ne svidja. A ko voli da je igra - igrace bez obzira.

Morate da shvatite da se vremena menjaju, sada su aktuelne neke druge igre, neki drug tip uopste, a ne browser. Sa druge strane su tu oni kojima vise odgovara ovakav tip igranja. Sve je stvar ukusa, a najlakse je uvek kriviti "tamo nekog" za sve sto nije po ukusu i volji pojedinca.
Upravo tako..bravo kolega,sve je receno.. :bye:

angel0000

Banned indefinitely

Occupation: eh da ti je znati :p

• Send private message

9

Saturday, May 27th 2017, 2:54pm

slažem se u potpunosti sa skembici1 i potpisujem u potpunosti sve što je napisao ..

..no,u zadnja dva posta 2 timovca su zaključila da je sve super i maltene savršeno - pa predlažem ogroman lokot na temu...

čim se napiše realno razmišljanje o gladiatusu kakav je sad - automatski se presiječe tema ..

očito svi moramo biti turbo zadovoljni što je igra dosegla dno dna .. šteta ..

Toledo

I'm going to make him an offer he can't refuse

• Send private message

10

Saturday, May 27th 2017, 7:10pm

slažem se u potpunosti sa skembici1 i potpisujem u potpunosti sve što je napisao ..

..no,u zadnja dva posta 2 timovca su zaključila da je sve super i maltene savršeno - pa predlažem ogroman lokot na temu...

čim se napiše realno razmišljanje o gladiatusu kakav je sad - automatski se presiječe tema ..

očito svi moramo biti turbo zadovoljni što je igra dosegla dno dna .. šteta ..

Zamolio bih te da opet procitas sta sam napisao :)
Poenta je da mi radimo sve sto je u nasoj moci da igra bude ziva, ono na sta ne mozemo da uticemo je jednostavno tako. Mi prenosimo novine, ne pravimo ih. Predloge koje igraci predlazu, a koji su super ocenjeni, mi naravno prosledimo. Samim tim, ja sam takodje i igrac i volim ovu igru i isto sam tako slao predloge koji nisu bili kod nas na forumu, ocenjivali su ih timovci sa drugih domena.
Ono sto mozemo da uradimo kako bi se stanje popravilo - uradimo.

angel0000

Banned indefinitely

• Send private message

11

Sunday, May 28th 2017, 3:31am

Toledo ... znam što si napisao i znam što sam napisala ja...

..stvarno obožavam ovakve momente kada moram objašnjavati samu sebe ...

..dakle,savršeno mi je jasno da timovci ne mogu učiniti ništa po pitanju bilo kakvih promjena i poboljšanja igre...

..nadalje,jasno mi je da predstavljate Gemforge i samim time se podrazumjeva da ne smijete "pljuckati" po igri kao mi obični smrtnici...

..samo sam htjela naglasiti da je igra dosegla dno,ma što dno,propala je kilometrima u dubinu,eto,to je moje mišljenje...

..i zato sam predložila lokot... a i ja pripremam rasprodaju,pa lokot na acc,samo mi je žao što to nisam učinila ranije...

.. lijepi pozdrav svima :bye:

p.s. jako će mi faliti neki ljudi :)

TheBalkanPotato

• Send private message

12

Sunday, May 28th 2017, 9:12pm

Evo kada smo već pokrenuli ovako lijepu raspravu, recite zašto mislite da je Gladiatus postao jako loš, zašto mislite da je pao na dno dna. Napišite lijepi post sa vašim argumentima i razlozima pa da lijepo raspravimo o njima. Osobno mislim da ste u krivu i da je igra puno bolja nego prije i spreman sam stajati iza toga, a jeste li i vi spremni stajati iza svojeg ili je to samo plakanje i ljutnja na GF sto su puno toga promijenili.

Recite sto mislite i zašto pa ćemo raspraviti o tome, da malo drugi vide kako izgleda dobra rasprava i na našem forumu.

Molio bih da bude bez glupih odgovora kao npr. „Previše promjena.“, „Prije je bilo bolje.“ , „GF samo misli na novac.“ , itd. Ne takve odgovore, nego lijepo posložiti i obrazložiti razloge.
HATED BY MANY
LOVED BY FEW
RESPECTED BY ALL!

-Niccolo Machiavelli

Gladiatus guides!

13

Monday, May 29th 2017, 1:18am

..nadalje,jasno mi je da predstavljate Gemforge i samim time se podrazumjeva da ne smijete "pljuckati" po igri kao mi obični smrtnici...
Ovo što si napisao ti nema nikakvog smisla..Pa naravno da smo svi svjesni kakvo je trenutno stanje nitko ovdje nije ćorav,jednostavno plakanjem neces promjeniti ništa kao i u životu,ustani digni se idemo dalje..
Ova igra je imala puno svojih uspona pa normalno da ima i padova kao i u RL,to je sasvim normalno..
Prenosimo zanimljive prijedloge,trudimo se GF-u prenijeti nešto što bi unijelo ponovo živosti u igru ne samo mi nego i ostali timovci iz stranih zajednica,ali ne dolazi sve preko noći..
Toliko od mene,jednostavno uživajte nema neke prevelike mudrosti... :bye:
This post has already been reported.

angel0000

Banned indefinitely

• Send private message

14

Monday, May 29th 2017, 5:50am

baš se želiš svađati ili što ?

i nisam napisao nego sam napisala ..

uostalom ne znam zašto uopće pričam s tobom jer mi nisi nikakav faktor u životu :rofl:

a u budućim postovima,molim bez bahatosti i podcjenjivanja :down:

zbica

imam ja dušu al se ne vidi od sisa

• Send private message

15

Tuesday, May 30th 2017, 2:03pm

Ajde da se ja javim malo. Na svim forumima je isto, teme tipa sta se desilo sa igrom i aktivnosti. Ljudi moji desio se zivot. Kad je igra zapocela vecina igraca je isla u skolu, na faks...sad su ti ljudi poceli radit, imaju obitelj, obaveze, neke druge prioritete u zivotu. Novi ne dolaze jer nema reklame mada ne sjecam se ni da su se nesto prije reklamirale browser igre, a opet smo svi znali da postoje. Jednostavno novi klinci ce radje igrat neku pucacinu kada su mama i tata vec kupili zvijer od kompjutera koja podrzava takvu igru. Htjeli mi priznati ili ne ali browser igre polako odlaze iz mode isto kao sta je i video nestao kad ga je zamjenio dvd i kako nestaje dvd od kad imamo pametne televizore u koje samo gurnes usb :P Stari igraci pak osim zivota koji im se desio u medjuvremenu ne mogu svakodnevno godinama drljat jedno te isto i njima je igra lagano dosadila. Mislim volim ja jaja npr, pa cu ih jedan dan jest s gljivama, drugi sa sparugama, treci na oko, al kad pogledas sta god napravim to su i dalje jaja i kad tad cu otic i narucit pizzu :P

Mislim pricam nesto sta je svima vama jasno. E sad dolazimo do prijedloga, neki prijedlozi jednostavno nisu isplativi. Zasto nisu isplativ? Pa eto treba previse toga promijeniti u samoj igri, sto kako kazu i moji prethodnici koji su se javili nije isplativo jer koliko god para da utuces u igru to ce i dalje bit browser igra koju novi igraci nece bas odabrat u moru drugih, ajmo rec tehnoloski zahtjevnijih igara. Jer kao sto sam rekla u skoli si veci frajer ako igras sta znam neku pucacinu koja trazi 4gb grafiku pa se usput mozes pohvalit i novim kompom nego ako igras nesto sta se moglo igrat i na Pentiumu i dial up konekciji. Znaci GF je isplativije lovu koju pokupi na browser igrama utuc u razvoj neke modernije igre tipa dropzone, a browser igre drzat dokle im bude isplativo. Svidjalo se to nama ili ne to je realno stanje stvari, firma je tu radi profita, a ne radi stecenih prijateljstava na tanothu, gladiatusu, ogameu ili ikariamu.

Onda jos malo o prijedlozima, ne bi vjerovali da vecina stvari koja se uvodi po igrama u stvari dolazi od prijedloga igraca koji misle da bi nesto pa kad se to uvede onda se place jer ipak nije ispalo kako su zamislili.

I zakljucak...tema moze ic pod kljuc, a mozete i nastavit raspravljat tu, jadat se jedni drugima i bar na taj nacin pridonjet aktivnosti ako ne igre onda makar foruma. Ja cu je drzat otvorenom dok god neko zeli pisati nesto u njoj :P

16

Tuesday, May 30th 2017, 3:09pm

Mogu reci da se u mnogome slazem sa Zbicom ..ja jesam jedan od tih starih igraca ali sam i rob navike :)

Sto se tice igre i tu se slazem da je doslo do znatnog poboljsanja ...ali i losih stvari tipa "dozvoljeno pushanje" ...i mislim da ce taj deo ...bar kod mene ...da dovede ovo do kraja tj prestanka !

Pozdrav svima :bye:

TheBalkanPotato

• Send private message

17

Tuesday, May 30th 2017, 4:53pm

Zbica lijepo receno, a tako stvari i jesu :)

Malo igraca zna da je kovanje, taljenje, resursi,... Zapravo predloženo od igrača na jednom drugom forumu prije par godina. Pokusat cu naci pa stavim link od posta.
HATED BY MANY
LOVED BY FEW
RESPECTED BY ALL!

-Niccolo Machiavelli

Gladiatus guides!

TheBalkanPotato

• Send private message

18

Tuesday, May 30th 2017, 5:14pm

Evo nasao sam tu je prvo pocela prica o kovanju, ima još jedan post gdje se specificiraju sesursi koji i kako na tog ne mogu naci nikako :/

http://board.en.gladiatus.gameforge.com/…-and-alchemist/

Isto tako, napraviti inteligenciju korisnom je također predlozeno od strane igraca kao i hrpa drugih stvari zato ako vam se puno promjena ne sviđa, vecina ih je od igraca.
HATED BY MANY
LOVED BY FEW
RESPECTED BY ALL!

-Niccolo Machiavelli

Gladiatus guides!

Balti

Intermediate

• Send private message

19

Tuesday, May 30th 2017, 8:54pm

Well, zbica je to sve lijepo objasnila da sam i ja, koji sam inace dosta protiv politike GF-a oko gladiatusa priznao sebi neke stvari koje nisam htio prije toga. Sad odem potrošiti golde i prestati uplaćivati da bi razvijali druge igre za druge igraće.
Balti s2

TheBalkanPotato

• Send private message

20

Wednesday, May 31st 2017, 12:20am

(ovo je u potpunosti moje mišljenje)

GF nije prestao ulagati u Gladiatus kao i u druge igre koje ima. Samo sto ulazu manje nego prije jer je realnost da su trenutno popularnije FPS i MOBA igre. Možda jednog dana se sve vrati na browser igre, nikad se ne zna. Život je čudna stvar :)

Ne znam za vas no to mene neće spriječiti od toga da savladam sve mehanike igre i dalje uživam igrajući. Imao sam stanke i po par mjeseci i uvijek se vratim Gladiatusu jer ona ima sve sto želim u igrici i svakim updade-om je sve bolje, barem meni. Molim vas razmislite o tome sto bi napravili da ste GF prije nego sto donesete zaključke. Ako jeste svi malo stariji igrači kako Zbica kaže onda trebate znati kako stoje stvari u životu.

Uvijek će biti onih kojima se sviđa i kojima se ne sviđa ono sto se dešava s igrom. Napravili su dobre korake za sada i "modernizirali" igru rekao bih. Osobno uklanjanje SVIH pravila me malo iznenadilo no vidim razlog zašto je to napravljeno. Toledo je to u jednom postu dobro obrazložio zašto je to napravljeno.

Nitko ovdje vas ne tjera da ostanete igrati, a koliko vidim ni neda vam se vise sto je uredu to je vaša odluka. Možda vam se jednog dana zaigra pa se vratite. Nemojte me krivo shvatiti, ja sam ZA da se Gladiatus oživi i znam kakvo je stanje i da je to jako teško no ja se trudim to ostvariti. Pokusajte i vi umjesto da se samo zalite.
HATED BY MANY
LOVED BY FEW
RESPECTED BY ALL!

-Niccolo Machiavelli

Gladiatus guides!